dan but

Instrukcja użytkowania obuwia roboczego firmy Dan – But

Warunki użytkowania obuwia:

Najbardziej optymalnymi warunkami w których należy eksploatować obuwie skórzane są temperatury w zakresie od – 10 oC do 30 oC. Podczas użytkowania należy unikać narażania obuwia na temperatury niższe niż – 10 oC i wyższe niż + 30 oC.

W miarę możliwości obuwie należy chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, działaniem wysokich temperatur oraz wilgocią.

Podstawowe zasady przy konserwacji obuwia:

Właściwa konserwacja obuwia przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowania oraz powoduje poprawę jego estetyki. W trakcie użytkowania obuwie jest szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy brud oraz mechanicznych – wielokrotne zginanie i potarcia.

 1. Wstępnym zabiegiem konserwacyjnym jest czyszczenie powierzchni obuwia przy użyciu wilgotnej ściereczki lub szczotki, w celu usunięcia wszelkich nieczystości.
 2. Głównym zabiegiem konserwacyjnym jest pastowanie wierzchów obuwia, co zabezpiecza cholewki przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: woda, słońce, brud, kurz. Do pastowania należy używać wyłącznie past dopuszczonych do konserwacji obuwia skórzanego.
 3. Nie należy stosować innych niż pasty obuwnicze środków konserwacyjnych, bowiem mogą one wysuszać skórę, trwale niszczą powierzchnię obuwia
  i pogarszają jego wygląd estetyczny.
 4. Zabrania się prania obuwia, w szczególności w pralkach automatycznych, bowiem powoduje to pogorszenie elastyczności skóry, osłabienie spoin klejonych i ściegów.
 5. W przypadku użytkowania obuwia skórzanego na zewnątrz budynków
  w sezonie zimowym, białe nacieki powstające w wyniku osadzania się soli na powierzchni cholewek należy usuwać poprzez zmywanie ich ciepłą wodą
  z niewielkim dodatkiem detergentów. Pozostałe czynności konserwacyjne należy wykonywać zgodnie z instrukcją przewidzianą w punkcie 1, 2.
 6. Obuwie ze skór typu welur i nubuk należy czyścić po wierzchu przy pomocy specjalnych szczoteczek obuwniczych. W celu przedłużenia trwałości zalecane jest stosowanie specjalistycznych impregnatów w aerozolu.

 

Postępowanie w przypadku przemoczenia obuwia:

W przypadku przemoczenia obuwie należy wysuszyć w temperaturze pokojowej wsadzając do środka prawidła lub wypychając je papierem. Suszenie na grzejnikach elektrycznych lub innych silnie promieniujących źródłach ciepła jest zabronione, bowiem może spowodować trwałą deformację obuwia oraz spowodować zagrożenie pożarowe.

Aktualności

dan but

Oferta
Detaliczna

W celu dokonania zakupów detalicznych zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego: http://danbut.pl/sklep/ 

email: aneta@danbut.pl